1. A hordozó réteg sűrűsége
A közhiedelemmel ellentétben nem a vastagsága számít (7-8mm), hanem a sűrűsége, ugyanis minél sűrűbb, annál stabilabb. Az olcsó kategóriában csak 750 kg/m3 sűrűségű hordozóréteget találunk, míg a prémium kategóriában ez az érték eléri a 900 kg/m3-t is. Ezen túl csökkentett nedvesség felvevő képességgel rendelkezik, hogy ne pöndörödjön fel a padlólap széle.

2. Az overlay fedőréteg
Ez az, ami a kopásállóságért és a karcállóságért felel. Minél jobb minőségű, annál nagyobb a kopásállósága, azaz annál többet bír a padló. Mindemellett érdemes még figyelembe venni az alkalmazhatósági és az ütésállósági osztályt is.
3. A klikkrendszer
Talán meglepő, de gondoljon csak bele. A laminált padló paneljeit összetartó rendszer kiforrottsága garantálja, hogy a panelek nem fognak egymáshoz képest elcsúszni.
Egy egyszerű nút-féderes kapcsolódást nem hívhatunk klikkrendszernek, hiszen ennél a megoldásnál semmi nem garantálja, hogy a panelek összetartóak maradnak. A jó klikkrendszer lényege, hogy könnyűvé teszi a padló telepítését, és garantálja, hogy a panelek nem mozdulnak el. (Pl: Előfeszített klikkrendszer.)